Adam Liška si ešte nedávno nevedel predstaviť návrat do Ruska, v Čerepovci však odohrá aj ďalšiu sezónu KHL

  1

  3.7.2022 Slovenský hokejový útočník Adam Liška si ešte na prelome marca a apríla nevedel pod vplyvom ruskej vojenskej invázie na území Ukrajiny predstaviť pokračovanie v ruskej KHL, no po troch mesiacoch zjavne zmenil názor.

  Dvadsaťdvaročný krídelník sa totiž dohodol na pokračovaní spolupráce s klubom Severstaľ Čerepovec, v ktorom absolvoval predchádzajúce tri sezóny. Ako informuje oficiálny web nadnárodnej ligy, bratislavský rodák podpísal kontrakt na jeden súťažný ročník.

  Dianie na Ukrajine ho mrzelo

  V rozhovore pre denník Šport v závere marca Liška na otázku, či si vie si predstaviť, že by sa do Ruska vrátil, odpovedal: “V tejto situácii určite nie.”

  Na margo vojenského ťaženia Rusov vtedy poznamenal: “Je to strašné, nedá sa s tým súhlasiť za žiadnych okolností. Mrzí ma to, čo sa na Ukrajine deje.”

  Vojnu propagovali na kocke

  Priznal tiež, že dokonca priamo počas duelov play-off KHL sa stretol s propagáciou vojny. “V piatom a siedmom zápase v Moskve som zahliadol veci na kocke nad ľadom. Nebolo to vo veľkom, ale raz za stretnutie sa to objavilo,” povedal Liška.

  Od uvedeného rozhovoru ubehli tri mesiace a Adam Liška, ktorý Slovensko reprezentoval na troch majstrovstvách sveta (2019, 2021 a 2022), zmenil názor. V KHL by mali v nasledujúcom ročníku hrať aj Michal Čajkovský, Christián Jaroš, Michal Krištof či Patrik Rybár.

  V KHL hral Adam Liška aj za Slovan Bratislava a v tejto súťaži absolvoval už 198 duelov

  Viac k témam: KHL, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Liška si ešte nedávno nevedel predstaviť návrat do Ruska, v Čerepovci však odohrá aj ďalšiu sezónu KHL © SITA Všetky práva vyhradené.

  1 komentár

  1. bud je Lisla Lisiak alebo sa dostal k informaciam, ktore zasadnym sposobom zmenili jeho nazor na “agresi ” Ruska…nuz a teraz bud baba mudra…

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu