Čerešňák po šiestich sezónach opúšťa Plzeň, podpísal zmluvu s Pardubicami

  0

  12.5.2022 Slovenský hokejový obranca Peter Čerešňák po druhý raz v kariére mení pôsobisko v rámci českej najvyššej súťaže. Po šiestich rokoch v Plzni sa najlepší obranca extraligovej sezóny 2021/2022 sťahuje do klubu HC Dynamo Pardubice, s ktorým podpísal zmluvu pre budúci ročník. Je v ňom zatiaľ jediným Slovákom.

  Pardubice budú oslavovať 100 rokov hokeja a snažia sa poskladať tím, ktorý bude schopný zaútočiť na tie najvyššie pozície. To bolo pre mňa hlavným lákadlom – hlad po úspechu a túžba niečo vyhrať,” povedal 29-ročný bronzový medailista zo ZOH v Pekingu, citoval ho oficiálny klubový web. Práve Pardubice vyradili Plzeň v prvom kole tohtoročného play-off, v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:1 na zápasy.

  Trenčiansky rodák nazbieral v uplynulom ročníku 40 bodov v 50 dueloch základnej časti, pričom s 34 asistenciami bol v súťaži najlepším nahrávačom spomedzi obrancov. V piatich stretnutiach play-off zaznamenal gól a štyri asistencie.

  V českej extralige odohral za ostatných osem sezón viac ako 400 zápasov, vrátane play-off. Pôsobil aj vo Vítkoviciach a predtým v Dukle Trenčín, jeho materskom klube. Slovensko reprezentoval na ostatných dvoch olympiádach a aj na dvoch svetových šampionátoch.

  Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Hokejový klub
  Zdroj: Webnoviny.sk – Čerešňák po šiestich sezónach opúšťa Plzeň, podpísal zmluvu s Pardubicami © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -