Autor víťazného nájazdu Cehlárik je hrdý na celý slovenský tím. Ukázali sme svetu, kto sme, vyhlásil po štvrťfinále

  0

  22.2.2022 Slovenská hokejová reprezentácia sa pod piatimi olympijskými kruhmi predstaví v semifinále po dvanástich rokoch. Doteraz naposledy si v semifinále zahrala vo Vancouveri 2010 a teraz sa medzi kvarteto najlepších tímov na turnaji dostala aj na ZOH 2022 v Pekingu.

  Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

  Miestenku do piatkového semifinále si Slováci vybojovali stredajším triumfom nad Američanmi 3:2 po samostatných nájazdoch. Výber USA v Pekingu prehral vôbec prvé stretnutie zo štyroch, ale znamená to rozlúčku Američanov s turnajom.

  Tím SR viedol gólom mladíka Juraja Slafkovského, no zámorský tím potom otočil na 2:1. Slovákom sa podarilo vyrovnať až v poslednej minúte riadneho hracieho času zásluhou kapitána Mareka Hrivík. A keďže v desaťminútovom predĺžení gól nepadol, na rad prišli nájazdy a v nich skóroval iba Peter Cehlárik. “Pred zápasom som si povedal, že skúsim nájazd a pozreli sme si brankára na videu. Na rozcvičke som si skúsil túto kľučku a vyšlo to,” povedal autor rozhodujúceho nájazdu do kamery RTVS.

  Dvadsaťšesťročný krídelník ruského Avangardu Omsk v KHL po postupe do semifinále vyhlásil, že je hrdý na celý tím. “Je to pre nás skvelá šanca, máme pred sebou ešte dve stretnutia. Ideme ďalej a verím, že ich zvládneme. Ukázali sme svetu, kto sme. Som naozaj hrdý na celý tím a na nášho brankára, ktorý chytal výborne. Chcem sa každému poďakovať za podporu, aj keď všetci museli vstávať skoro ráno. Dúfam, že aj ďalší duel budeme hrať takto skoro, asi nám ten čas sedí. Verím, že nám všetci budú držať palce,” dodal Cehlárik.

  Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
  Zdroj: Webnoviny.sk – Autor víťazného nájazdu Cehlárik je hrdý na celý slovenský tím. Ukázali sme svetu, kto sme, vyhlásil po štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.