streda, 7 decembra, 2022
5.9 C
Bratislava
ÚvodArénaSlováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH...

Slováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH v Pekingu Švajčiari

22.2.2022 Reprezentanti Slovenska zabojujú o postup do štvrťfinále hokejového turnaja na ZOH 2022 v Pekingu proti Nemcom.

Rozhodli o tom záverečné dva súboje skupinovej fázy, v ktorých Američania zdolali Nemcov 3:2 a Kanaďania si poradili s domácimi Číňanmi 5:0.

Nemci sú na tom rovnako ako Slováci

Nemeckí hokejisti získali v troch zápasoch základnej skupiny rovnako ako Slováci tri body za jedno víťazstvo nad Číňanmi (3:2). Nemci sú obhajcovia strieborných medailí zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Priamy postup do štvrťfinále si ako víťazi troch základných skupín vybojovali Američania, Fíni a reprezentanti Ruského olympijského výboru, čiže Rusi. Ako najlepší tím z druhých miest sa do štvrťfinále dostali Švédi.

Slovensko spoznalo súpera

Ďalších osem účastníkov olympijského hokejového turnaja mužov vytvorilo tabuľku podľa zisku bodov v základných skupinách. Na základe tohto poradia sa zrodili dvojice v tzv. kvalifikačných súbojoch o postup do štvrťfinále: Kanada – Čína, Dánsko – Lotyšsko, Česko – Švajčiarsko a Slovensko – Nemecko.

Hrať sa bude v utorok 15. februára, presné začiatky zápasov zverejnia neskôr na základe rozhodnutia direktoriátu turnaja.

Všetky tri zápasy vyhrali len Američania

Američania ako jediní vyhrali v základnej skupine všetky tri zápasy v riadnom hracom čase s 9 bodmi a so skóre 15:4. Fíni získali v skupinách 8 bodov, Rusi a Švédi po sedem.

Viac o téme: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu

S nulou na konte bodov zostali okrem domácich Číňanov aj Lotyši, jeden bod získali Švajčiari. Slováci s troma bodmi skončili v spoločnej tabuľke tímov po základných skupinách na ôsmom mieste. Najlepšími strelcami turnaja sú po základných skupinách Slovák Juraj Slafkovský a Švéd Lucas Wallmark.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH v Pekingu Švajčiari © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -