Bernal po zrážke s autobusom takmer ochrnul, podľa lekárov sa zrejme úplne nevylieči do začiatku Tour de France

  0

  30.1.2022 Šampión cyklistických pretekov Tour de France 2019 Egan Bernal v piatok vyhlásil, že po pondelňajšej zrážke s autobusom bol veľmi blízko ochrnutiu.

  Dvadsaťpäťročný člen tímu Ineos Grenadiers mal nehodu počas pondelkového tréningu vo vlasti, pri kolízii s autobusom utrpel viaceré zranenia. Má za sebou dve operácie a nachádza sa v stabilizovanom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti nemocnice v Bogote.

  Poďakoval sa za podporu

  Bernal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že existovala až 95-percentná šanca, že skončí na invalidnom vozíku alebo dokonca zomrie. Poďakoval sa za podporu všetkým fanúšikom, lekárom a rodinným príslušníkom.

  Bernal sa v inkriminovanom čase pripravoval na svojom časovkárskom špeciáli a zrejme si nevšimol, že autobus, ktorý šiel pred ním, zastavil, aby vysadil cestujúceho. A vrazil do neho poriadne rýchlo. Podľa lekárov utrpel viaceré zlomeniny vrátane stehennej kosti na pravej nohe či jabĺčka v kolene, mal aj prepichnuté pľúca. Po spomenutých chirurgických zákrokoch však môže hýbať s končatinami a z najhoršieho je vonku.

  Najmladší celkový víťaz Tour de France

  Podľa odborníkov je však nepravdepodobné, že sa Bernal stihne úplne vyliečiť, aby mohol v júli štartovať na Tour de France.

  Kolumbijčan v lete 2019 ovládol TdF a vo veku 21 rokov sa stal najmladším celkovým víťazom tohto prestížneho podujatia. Vlani pridal celkový triumf aj na ďalšej Grand Tour – talianskom Giro d’Italia.

  Viac k témam: Tour de France 2022, Zranenia
  Zdroj: Webnoviny.sk – Bernal po zrážke s autobusom takmer ochrnul, podľa lekárov sa zrejme úplne nevylieči do začiatku Tour de France © SITA Všetky práva vyhradené.