Slovenských futsalistov čaká premiéra na majstrovstvách Európy, pobijú sa o postup zo skupiny

  0

  21.1.2022 Dlho očakávaný deň slovenskej mužskej reprezentácie vo futsale nastane v piatok 21. januára 2022, v holandskom Amsterdame totiž o 17.30 h pod vedením trénera Mariána Berkyho absolvujú Slováci svoju premiéru na majstrovstvách Európy.

  V boji o okteto štvrťfinalistov čaká na slovenský výber mimoriadne ťažká úloha, v základnej skupine totiž budú ich súpermi postupne Rusi (21.1.), Poliaci (25.1.) a Chorváti (29.1.). Prvé dve stretnutia odohrajú Slováci v Amsterdame, tretí v Groningene.

  S Rusmi aj Poliakmi slovenský výber posledné merania síl prehral 0:1 resp. 1:2, nad Chorvátmi v roku 2020 triumfoval 3:2.

  Futsalové ME majú premiérovo až 16 účastníkov, od roku 2010 mal záverečný turnaj kontinentálneho šampionátu po 12 tímov. Zlato zo Slovinska 2018 budú obhajovať hráči Portugalska. Turnaj sa začal už v stredu 19.1. a vyvrcholí 6.2. finálovým súbojom v Amsterdame. Súboje v skupinách sa uskutočnia bez divákov v hľadiskách, o dueloch pre vyraďovaciu časť sa rozhodne neskôr.

  Výbery sú rozdelené do štyroch štvorčlenných skupín, o štvrťfinále postúpia po dva tímy z každej z nich. Slovenskí futsalisti sú síce na tomto fóre nováčikmi, radi by však zamiešali karty v boji o prienik do vyraďovacej fázy.

  Prvý tréning v dejisku ME absolvovali Slováci v Amsterdame v stredu. “” povedal tréner Marián Berky podľa webu futsalslovakia.sk.

  Podľa kouča tímu SR majú jeho zverenci najvyššiu šancu uspieť v súboji proti Poliakom, veria si aj na Chorvátov. “”

  Medzi lídrov slovenského výberu by mal patriť Tomáš Drahovský pôsobiaci na klubovej úrovni v Španielsku, kde patrí medzi najlepších strelcov. “,” poznamenal podľa futsalslovakia.sk.

  Brankári: Marek Karpiak, Marek Kušnír, Richard Oberman
  Hráči v poli: Peter Serbin, Martin Směřička, Anton Brunovský, Daniel Čeřovský, Dominik Ostrák, Gabriel Rick, Peter Kozár, Martin Zdráhal, Tomáš Drahovský, Martin Doša, Vojtech Turek, Matúš Ševčík, Patrik Zaťovič

  Program Slovákov na šampionáte:
  piatok 21. januára (Amsterdam/Hol.): Rusko – Slovensko (17.30)
  utorok 25. januára (Amsterdam/Hol.): Poľsko – Slovensko (20.30)
  sobota 29. januára (Groningen/Hol.): Slovensko – Chorvátsko (14.30)

  Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo futsale
  Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenských futsalistov čaká premiéra na majstrovstvách Európy, pobijú sa o postup zo skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu