Kyrgios mal pozitívny test na koronavírus, jeho účinkovanie na Australian Open je otázne

  0

  11.1.2022 Austrálskemu tenistovi Nickovi Kyrgiosovi sa vzďaľuje účasť na Australian Open. Známy tenisový búrlivák najprv odriekol účasť na prípravnom turnaji ATP v Melbourne pre problémy s dýchaním (mal tam hrať proti Slovákovi Alexovi Molčanovi), ale tvrdil, že koronavírus za tým nie je.
  Viac o téme: Koronavírus
  Po týždni vyšlo najavo, že už mal aj pozitívny test na COVID-19 a musí oželieť aj ďalší prípravný turnaj v Sydney. A nad jeho účasťou na úvodnom grandslamovom turnaji roka v Melbourne Parku sa sťahujú sivé mračná.
  Cíti sa zdravý
  “Australian Open sa začína 17. januára, takže má presne týždeň na to, aby sa dal do poriadku a dostal z tela vírus. Ak sa mu predsa len podarí štartovať v Melbourne, musí vziať do úvahy, že od septembra nehral súťažný zápas,” informoval web ESPN.

  “Nemám prejavy ochorenia, cítim sa zdravý. Nechcem však zavádzať verejnosť, preto informujem o tom, že som mal pozitívny test na COVID,” vyhlásil Nick Kyrgios na Instagrame. “Všetkým želám len to najlepšie. Opatrujte sa a verím, že sa vidíme na Australian Open,” doplnil Kyrgios v statuse fanúšikom.
  Šiesty najlepší Austrálčan
  Kyrgios dosiaľ naposledy hral v septembri 2021 na Laver Cupe. V roku 2021 Kyrgios celkovo absolvoval iba 15 zápasov a klesol zo 45. na 93. priečku rebríčka ATP.

  Aktuálne je až stoštrnásty a šiesty najlepší Austrálčan podľa svetového počítačového poradia. Dvadsaťšesťročný rodák z Canberry bol dosiaľ najvyššie na 13. mieste v októbri 2016.

  Viac k témam: Australian Open v Melbourne, COVID-19
  Zdroj: Webnoviny.sk – Kyrgios mal pozitívny test na koronavírus, jeho účinkovanie na Australian Open je otázne © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu