Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie

  0

  8.12.2021 Skokanskému Turné štyroch mostíkov rovnako ako pred rokom hrozí, že sa uskutoční bez divákov.

  Po aktuálnom sprísnení pandemických opatrení v Bavorsku je zrejmé, že v nemeckých dejiskách tradičného vrcholu sezóny skokanov na lyžiach na prelome rokov Oberstdorfe a Garmisch-Partenkirchene nedovolia vstup fanúšikov do pretekového areálu.
  V prípade zmeny vedia zareagovať
  V súvislosti s rakúskymi dejiskami Innsbruckom a Bischofshofenom ešte nepadlo rozhodnutie. Informoval o tom portál ORF.

  Ak by sa koronavírusové obmedzenia v Bavorsku v najbližších troch týždňoch opäť uvoľnili, organizátori by chceli rýchlo zareagovať a posunúť do predaja aspoň určitú časť vstupeniek.

  “Momentálne to neočakávame. Sme však, samozrejme, veľmi flexibilní a v priebehu niekoľkých hodín by sme mohli opäť začať predávať lístky. V prípade potreby aj krátko pred Vianocami,“ povedal Michael Maurer, predseda lyžiarskeho klubu z Garmisch-Partenkirchenu a šéf organizačného výboru novoročných pretekov v rámci T4M.
  Jubilejný sedemdesiaty ročník
  Tradičné Turné štyroch mostíkov sa na prelome rokov 2021 a 2022 uskutoční jubilejný sedemdesiatykrát. Jeho história sa začala písať v roku 1953 a prvým víťazom sa stal Rakúšan Josef Bradl.

  Obhajcom prvenstva z lanského ročníka je Poliak Kamil Stoch, ktorý celkovo triumfoval aj v sezónach SP 2016/2017 a 2017/2018. Štyri z ostatných piatich edícií sa skončili triumfom poľských reprezentantov.

  Viac k témam: Skoky na lyžiach, Turné štyroch mostíkov
  Zdroj: Webnoviny.sk – Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu