Vlhová predviedla v Killingtone skvelé prvé kolo, no nakoniec sa v slalome musela skloniť pred Shiffrinovou

0

30.11.2021
aktualizované 28. novembra 20:35

Američanka Mikaela Shiffrinová zostala aj po piaty raz nezdolaná v slalome v pretekoch Svetového pohára na domácom snehu v Killingtone.

Shiffrinová tam predtým triumfovala v rokoch 2016 – 2019 a aktuálne pridala na trati Superstar ďalšie víťazstvo. Vlani sa v Killingtone nejazdilo pre pandémiu koronavírusu.

V súčte oboch kôl Shiffrinová zdolala svoju najväčšiu rivalku Petru Vlhovú o 75 stotín sekundy.
Po chybe sa Vlhová dokázala vrátiť
Slovenská víťazka úvodných dvoch slalomových podujatí vo fínskom Levi mala pred Shiffrinovou po 1. kole náskok 20 stotín sekundy, ale v druhej jazde sa v hornej časti nevyhla väčšej chybe, čo ju stálo útok na prvé miesto.

Skvelým spôsobom sa však vrátila do svojho rytmu a nakoniec ubránila aspoň druhé miesto. Celkovo dosiahla Vlhová v druhom kole až štrnásty najlepší čas.

“Ani neviem, čo sa presne stalo. Lyže sa mi zrazili a stratila som rovnováhu. Bola to veľká chyba, potom som už musela naplno riskovať. Mohla som z toho vyjsť aj horšie. Cítila som sa dobre, ale ak riskujete, niečo také sa môže stať,” uviedla Petra Vlhová, cituje ju web laola1.at.

Tretie miesto si v Killingtone vybojovala Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá bola o osem stotín sekundy pomalšia ako Slovenka. Pre Holdenerovú to bolo už 28. pódiové umiestnenie v SP v kariére, víťazstvo v slalome jej stále chýba.
Shiffrinová sa vyrovnala Stenmarkovi
Preteky nevyšli podľa predstáv Slovenke s českým pasom Martine Dubovskej, ktorá skončila osemnásta s mankom 3,37 s na víťazku.

Shiffrinová vyhrala druhé preteky v aktuálnej sezóne, keď predtým triumfovala aj v ľadovcovej ouvertúre v obrovskom slalome v rakúskom Söldene. Celkovo si pripísala 71. víťazstvo na podujatí Svetového pohára v kariére a 46. v slalome.

Vyrovnala sa tým historickému rekordérovi v počte víťazstiev v jednej disciplíne zjazdového lyžovania v SP Ingemarovi Stenmarkovi. Legendárny Švéd počas svojej kariéry dosiahol 46 víťazstiev v obrovskom slalome.

“Sú to veľké emócie. Je pekné osláviť prvé slalomové víťazstvo v sezóne doma s fanúšikmi. Pred pretekmi som si kládla otázku, či dokážem byť rýchla a zároveň neurobiť chybu. Nakoniec ju dnes urobila Petra a nie ja. Naše súboje sú tesné a tak to bude možno pokračovať počas celej sezóny,” uviedla Mikaela Shiffrinová v prvej reakcii a k vyrovnaniu historického rekordu Ingemara Stenmarka dodala: “Je to len číslo a zvyčajne sa na to takto nepozerám. Toto je však výnimočné. Už dlho som uvažovala nad tým, či sa dá Stenmark vôbec prekonať. Je to skutočne paráda.”
Slovenka vedie poradie v slalome
Druhým miestom v Killingtone Vlhová potvrdila líderskú pozíciu v slalomovom hodnotení Svetového pohára, kde má na konte 280 bodov. Zverenka švajčiarskeho trénera Maura Piniho vedie s náskokom 20 bodov pred Shiffrinovou.

Američanka je však s 360 bodmi na čele celkového hodnotenia SP. Pred Vlhovou má náskok 20 bodov. Tretia je s 210 bodmi Slovinka Andreja Slokarová.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová predviedla v Killingtone skvelé prvé kolo, no nakoniec sa v slalome musela skloniť pred Shiffrinovou © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu