Slovenské hádzanárky dostali lekciu od vicemajsteriek sveta, so Španielkami vysoko prehrali

  0

  28.11.2021 Slovenskej reprezentácii žien v hádzanej nevyšiel vstup do turnaja v Španielsku, ktorý je pre ňu generálkou na majstrovstvá sveta. Zverenky trénera Pavla Streichera v piatok večer prehrali s domácimi Španielkami vysoko 15:35, s úradujúcimi vicemajsterkami sveta nedokázali držať krok počas celého duelu.
  Hra im nefungovala od prvých sekúnd
  Už po prvom polčase prehrávali Slovenky dvojciferným rozdielom 8:19, po zmene strán sa obraz hry nezmenil a náskok domácich sa ešte zvyšoval.

  “Od prvej sekundy nám nefungovalo nič z toho, čo sme chceli hrať. Začínalo to hrou v defenzíve a veľké problémy nám v útoku robila ofenzívna obrana súpera. Navyše, ak sme sa aj dostali do šancí, tak sme ich vinou zlej efektivity nedokázali využiť, a tak bol z toho obrovský rozdiel v skóre. Každý z nás si je vedomý, že vieme hrať lepšiu hádzanú, ako sme predviedli. Našou úlohou je urobiť všetko pre to, aby sme sa proti silnému Nemecku prezentovali v oveľa lepšom svetle,” zhodnotil tréner Streicher podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu hádzanej (SZH).
  Šanca na reparát proti Nemecku
  Iba 15 strelených gólov je pre slovenský tím zlá vizitka. Najlepšími strelkyňami výberu SR boli trojgólové Réka Bíziková a Nikoleta Trúnková. Šancu na reparát majú slovenské hráčky už v sobotu, keď od 16.00 h hrajú proti Nemkám, ktoré v piatok zdolali Poľky 31:27.

  Nemecké hádzanárky budú súperkami Sloveniek aj v základnej skupine na svetovom šampionáte. S turnajom sa rozlúčia v nedeľu duelom proti Poľkám od 11.00 h.

  Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské hádzanárky dostali lekciu od vicemajsteriek sveta, so Španielkami vysoko prehrali © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu