streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodArénaDvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát...

Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky

22.10.2021 Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino hovoril v utorok so šéfmi väčšiny z 55 európskych národných futbalových zväzov o reforme medzinárodného kalendára od roku 2024.

Pri zmienke o zmene periodicity majstrovstiev sveta z každých štyroch na dva roky sa však pozitívnych reakcií nedočkal.
Poslednou možnosťou je bojkot
Severoeurópske futbalové zväzy Dánka, Švédska, Nórska, Fínska a Faerských ostrovov dokonca v spoločnom vyhlásení pohrozili vystúpením z FIFA, ak sa svetové šampionáty budú hrať každé dva roky namiesto doterajších štyroch. Dovedna dvanásť národných federácií sa vyjadrilo, že v takom prípade budú bojkotovať FIFA.

“Bola by to v najhoršom prípade tá posledná možnosť. Určite sa však vystúpením z FIFA budeme zapodievať, ak by sa veci vyvinuli neželaným smerom. Naše základné hodnoty sa nezlučujú s navyšovaním počtu svetových šampionátov a permanentne väčším zaťažovaním najlepších svetových hráčov,” vyhlásili zástupcovia Dánska.
Proti je aj Južná Amerika
Giannia Infantino v spolupráci s trénerskou legendou Arsénom Wengerom argumentujú, že v prípade organizovania MS v dvojročných cykloch so zvýšením počtu účastníkov z 32 na 48 budú mať najmä futbalovo menšie krajiny väčšiu šancu predstaviť sa na záverečnom turnaji MS. Takými sú napríklad aj Fínsko a Faerské ostrovy, tie však túto možnosť kategoricky odmietajú.

Negatívne odozvy na iniciatívu FIFA zaznievajú nielen z Európy, ale aj z Južnej Ameriky. Aj zástupcovia CONMEBOLu sa viackrát vyjadrili, že nepodporia návrh z dielne FIFA týkajúci sa zmeny periodicity majstrovstiev sveta.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

1 komentár

  1. Lákajú ich big money, buzerantov skorumpovaných vo FIFA! Tú lóžu treba napádať až do rozpustenia! Tí zglobalizovali a doyebali futbal!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 22:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img