Zomrel bývalý francúzsky obranca Adams, po nevydarenej anestézii bol 39 rokov v kóme

  0

  8.9.2021 Bývalý obranca francúzskej futbalovej reprezentácie a Paríž Saint-Germain Jean-Pierre Adams zomrel vo veku 73 rokov. Na tom by nebolo nič zvláštne, pokiaľ by 39 rokov nestrávil bez známok života v kóme.

  O Adamsa sa od marca 1982 starala jeho obetavá manželka Bernadette v ich dome v juhofrancúzskom meste Nimes. Do kómy upadol vinou lekárov, ktorí mu nesprávne aplikovali anestéziu pred operáciou zraneného kolena.
  Klub PSG vyjadril rodine sústrasť
  Slávny parížsky klub PSG, ktorého dres si aktuálne oblieka útočný trojzáprah snov Neymar, Mbappé, Messi, Adamsovi zložil poklonu a na sociálnych sieťach ho nazval “slávnym staršinom”.

  “Jeho radosť zo života, charizma a skúsenosti vzbudzujú rešpekt. Vyjadrujeme sústrasť jeho rodine a blízkym, ”uvádza sa v tlačovej správe Parížanov.
  Za tím PSG odohral dve sezóny
  Adams bol rodák zo Senegalu, ale už ako malý chlapec opustil svoju africkú krajinu, aby sa v Európe mohol venovať svojej vášni – futbalu. Počas kariéry odohral 98 zápasov v Nimes, ďalších 150 pridal v Nice a ako stredný obranca strelil spolu 27 gólov. Od roku 1977 pôsobil dve sezóny v tíme PSG.

  V reprezentačnom drese až do svojho osudového zranenia stihol odohrať 22 zápasov v rokoch 1972 – 1976. V tíme “Les Bleus” utvoril stopérsku dvojicu so slávnejším Mariusom Trésorom. Naposledy reprezentoval v roku 1976 proti Dánsku.

  Viac k témam: kóma, úmrtie
  Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel bývalý francúzsky obranca Adams, po nevydarenej anestézii bol 39 rokov v kóme © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -