utorok, 3 augusta, 2021
15.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPutin nepôjde na olympiádu do Tokia, zrejme nepricestujú ani žiadni ruskí politici

Putin nepôjde na olympiádu do Tokia, zrejme nepricestujú ani žiadni ruskí politici

23.7.2021 Ruský prezident Vladimir Putin sa nezúčastní na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Tokiu a ani vôbec nezavíta do japonskej metropoly počas trvania hier. Informoval o tom Kremeľ prostredníctvom Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 
“Nebude nás reprezentovať prezident a v tejto chvíli neviem, či tam vôbec niekto vycestuje z vedenia našej krajiny. Je to koronavírusová realita, v ktorej sa momentálne nachádzame. Žijeme vo výnimočnej dobe a toto je jej súčasť,” komentoval Peskov na webe Championat.com.
Stovky ruských športovcov
Na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu sa predstaví 335 ruských športovcov v 33 športových odvetviach. Nebudú však oficiálne fungovať pod ruskou vlajkou a po prípadných víťazstvách si nebudú môcť vypočuť štátnu hymnu.

Namiesto nej bude v Tokiu znieť časť Klavírneho koncertu č. 1 od legendárneho skladateľa Piotra Iľjiča Čajkovského a za menami ruských športovcov sa objaví skratka Ruského olympijského výboru (ROC).
Manipulovanie dát
Už od konca minulého roka je známe, že Rusi nemôžu štartovať na OH 2020 a ZOH 2022 pod názvom svojej krajiny, vlajkou a nesmú počúvať ani svoju hymnu.

Dôvodom trestu je obvinenie z manipulovania dát z antidopingového laboratória v Moskve v rokoch 2012 až 2015 pred ich odovzdaním Svetovej antidopingovej agentúre (WADA). Rusi celkovo v Tokiu neobsadia iba sedem športov. Sú nimi basketbal, bejzbal/softbal, golf, surfing, skejtbording, futbal a pozemný hokej.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin nepôjde na olympiádu do Tokia, zrejme nepricestujú ani žiadni ruskí politici © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 3. augusta 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -