sobota, 24 júla, 2021
18.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v...

Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v Tokiu do karantény

23.7.2021 Dvaja členovia slovenskej atletickej výpravy pre olympijské hry v japonskom Tokiu sa ocitli v karanténe ako možné blízke kontakty osoby nakazenej koronavírusom z lietadla počas cesty do “krajiny vychádzajúceho slnka”.

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), obe bližšie nešpecifikované osoby sú súčasťou tréningového kempu v Urajasu.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 
“Nejde o nič vážne, je to len preventívne opatrenie. Karanténa obom platí od 17. júla a potrvá do 30. júla. Pre oboch platia karanténne opatrenia – musia sa úplne izolovať od ostatných, s nikým sa nesmú stretávať, môžu však naďalej trénovať v čase, keď ostatní členovia výpravy nie sú na štadióne. Aj vzhľadom na fakt, že obe osoby boli zaočkované a majú za sebou aj šesť negatívnych PCR testov v krátkom čase za sebou, opatrenia sú miernejšie,“ informoval vedúci slovenskej atletickej výpravy na OH v Tokiu a šéftréner SAZ Martin Pupiš na webe atletika.sk.

Ako informuje SAZ, vedenie atletickej časti slovenskej výpravy dostalo informáciu o tom, že dvaja jej členovia boli možný blízky kontakt nakazenej osoby od “covidového” úradu vedenia mesta Urajasu, pričom informované bolo aj vedenie slovenskej olympijskej výpravy v olympijskej dedine priamo v Tokiu.

OH v Tokiu sa oficiálne začnú v piatok 23. júla a potrvajú do 8. augusta. Atletické súťaže sú na programe od 30. júla do 8. augusta.

Viac k témam: atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, karanténa, Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v Tokiu do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 08:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -