Barteková bude mať na olympiáde v Tokiu o súperku menej, líderke skeetu Hillovej zistili koronavírus

  0

  22.7.2021 Slovenská reprezentantka v streľbe Danka Barteková bude mať na olympijských hrách v japonskom Tokiu je o jednu vážnu konkurentku v boji o medaily menej. Jedna z hlavných adeptiek na cenný kov v skeete žien Britka Amber Hillová mala pozitívny test na koronavírus.
  Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 
  “Nenachádzam slová, ktorými by som opísala svoje pocity,” povedala mimoriadne sklamaná 23-ročná líderka svetového rebríčka ženského skeetu, šiesta z OH 2016 v Riu de Janeiro.

  Briti do súťaže v skeete žien nezaradia náhradníčku. Kvalifikácia tejto disciplíny sa začne v nedeľu 25. júla a vyvrcholenie je na programe o deň neskôr. “Nemám žiadne príznaky ochorenia, ale podľa platných predpisov musím ísť do izolácie,” dodala Hillová.

  Danka Barteková v skeete žien získala bronz na OH 2012 v Londýne, pred piatimi rokmi v Riu skončila šestnásta. Aktuálne je osmičkou svetového rebríčka.

  Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, športová streľba – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
  Zdroj: Webnoviny.sk – Barteková bude mať na olympiáde v Tokiu o súperku menej, líderke skeetu Hillovej zistili koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -