štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaHeger: Úroveň ochrany novinárov považujem za lakmusový papierik demokracie

Heger: Úroveň ochrany novinárov považujem za lakmusový papierik demokracie

Vláda pripravuje viacero zákonov, ktoré majú chrániť novinárov pri výkone ich povolania. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) to dnes povedal na online zasadnutí Monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva. Skupina vznikla po vraždách novinárov Daphne Galiziovej z Malty a Jána Kuciaka so snúbenicou Martinou Kušnírovou. Na zasadnutí sa zúčastnila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

„Úroveň ochrany novinárov považujem za lakmusový papierik demokracie,“ povedal na stretnutí Heger. Podľa predsedu vlády rozviazanie rúk orgánom činným v trestnom konaní na očistu verejného života nestačí. Za potrebné považuje aj reformy, ktoré zabezpečia udržateľnosť návratu k právnemu štátu. Heger vyjadril aj podporu ministerke spravodlivosti, ktorá má podľa jeho slov pri výkone reforiem jeho plnú dôveru a podporu.

Predsedníčkou monitorovacej skupiny je holandská poslankyňa Európskeho parlamentu Sophie in ‘t Veld. Heger vyjadril pri tejto príležitosti úprimnú sústrasť a poľutovanie nad smrťou holandského investigatívneho novinára Petra de Vriesa, ktorý dnes zomrel po tom, ako ho 6. júla v Amsterdame postrelili do hlavy.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 05:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img