Premiér Heger považuje protesty pred domami lekárov za neprípustné

1
premiér Eduard Heger (Foto: TASR)

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje útoky skupiny obyvateľstva na lekárov za neprípustné a je z nich znepokojený a zarmútený. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Cieľom odborníkov je ľudí chrániť. Pracujú v záujme ochrany zdravia a života našich občanov, zdravia našej spoločnosti. Dokážem si predstaviť, že ľudia s odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa rešpektovať,“ povedal premiér. Heger považuje všetky ataky na odborníkov za hlboko neetické a neprípustné. Chce zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby tieto aktivity sledovali a zasiahli v prípadoch, keď by si to situácia vyžadovala.

Niektorí odborníci z radov doktorov sa v posledných dňoch stali obeťami protestujúcich, ktorí proti pandemickým opatreniam protestovali pred ich domovmi. Protesty sa uskutočnili napríklad pred miestom bydliska Vladimíra Krčméryho či Pavla Jarčušku.

- Reklama -

1 komentár

  1. Je to hlupák, že? On asi nevie o tom, že to boli oni sami aj s ich predsedom, zlodejom a plagiátorom Mat_ovičom, nastolili tento trend!!! Teraz iba žnú to siali!!!

Comments are closed.