Ústavný súd pozastavuje vyhlášku o prísnejších pravidlách pre nezaočkovaných

1
Predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan. Foto: TASR

Ústavný súd SR (ÚS SR) na svojom neverejnom zasadnutí v utorok 13. júla rozhodol o pozastavení platnosti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá nariaďovala karanténu nezaočkovaným osobám po príchode do zahraničia. ÚS SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Podľa vyhlášky ÚVZ SR platnej od štvrtka 8. júla sa od piatka 9. júla nariaďovala karanténa po príchode zo zahraničia všetkým, ktorí neboli plne zaočkovaní. Po vstupe na Slovensko nemuseli ísť do karantény len tí Slováci, ktorí očkovanie absolvovali. „ÚS SR obnovuje platnosť a účinnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 218, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky, uverejnenej 10. júna 2021,“ píše sa v stanovisku súdu.

Rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti v priebehu niekoľkých dní. Najprv musí byť zverejnené v zbierke zákonov. Súčasná vyhláška dovtedy ostáva v platnosti.

Úrad verejného zdravotníctva SR rozhodnutie súdu rešpektuje a v súčasnosti pracuje na ďalšom postupe. „Rozumieme naliehavosti situácie a o výsledku a následnom nastavení podmienok na hraniciach bude verejnosť okamžite informovaná,“ uviedla Daša Račková, hovorkyňa ÚVZ SR. Dodala, že režim na hraniciach podľa poslednej vyhlášky ÚVZ SR stále platí.

1 komentár

  1. ÚS prefackal liberálno-fašistickú vládu!!! Čím to bude? Že by nie všetci načisto stratili rozum? Alebo im iba zasvietila kontrolka, POZOR NORIMBERG!!! Prišlo im, že čo sa asi tak môže udiať po výmene garnitúr vo vedení štátu!!!

Comments are closed.