štvrtok, 23 septembra, 2021
15.6 C
Bratislava
ÚvodArénaMikulec: Nahrávka s Imreczem, že som zobral úplatok, je účelová

Mikulec: Nahrávka s Imreczem, že som zobral úplatok, je účelová

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) naďalej odmieta, že vzal úplatok 100-tisíc eur. Bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní povedal, že odsúdený bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech mu hovoril, že Mikulec údajne zobral niekoľko tisíc eur „za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve“. Čechovi to údajne povedal bývalý šéf finančnej správy, dnes stíhaný František Imrecze.

Týždenník tiež dnes informoval o nahrávke, na ktorej má František Imrecze hovoriť o údajnom úplatku. Záznam je podľa Mikulca účelový. „Z takejto nahrávky nevyplýva, že by som sa mal zúčastniť nejakého nelegálneho konania,“ komentoval Mikulec s tým, že nikdy s Františkom Imreczem nehovoril o žiadnych úplatkoch a ani žiadne úplatky od neho nezobral. Mikulec zároveň povedal, že verí, že orgány činné v trestnom konaní vypočujú všetkých zainteresovaných vrátane jeho.

Policajný zbor (PZ) sa nevedel vyjadriť k pravosti medializovanej nahrávky, pretože ňou nedisponuje. Ako uviedli v reakcii na medializované informácie, vyšetrovateľ pracuje výlučne s faktami a na ich základe rozhoduje aj o ďalších krokoch.

„NAKA operatívne preverila predmetné informácie niekoľkokrát. Prvýkrát vo februári tohto roka, keď previerkou so zainteresovanými osoby medializované informácie potvrdené neboli a po poslednej medializácii boli informácie opätovne preverené s rovnakým výsledkom,“ uviedol PZ v správe, ktorú poskytol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka. Polícia na záver dodala, že už nebudú sporné materiály Branislava Zuriana viac komentovať a pre políciu je dôležité, aby sa uskutočnilo objektívne vyšetrovanie.

728*90

1 komentár

  1. Strašne kváka!!! Mala by ho konečne už zbaliť NAKA a dať ho do kolúznej väzby, aby neovplyvňoval svedkov!!! Potom môžu postupovať, ako postupovali aj v prípade gen. Lu_čanského.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 20:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -