Mikulec: Nahrávka s Imreczem, že som zobral úplatok, je účelová

1
Minister vnútra SR Roman Mikulec odpovedá na otázky novinárov pred začiatkom rokovania 21. schôdze vlády SR. Bratislava, 7. júl 2021. (Foto: SITA/Ľudovít Vaniher)

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) naďalej odmieta, že vzal úplatok 100-tisíc eur. Bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní povedal, že odsúdený bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech mu hovoril, že Mikulec údajne zobral niekoľko tisíc eur „za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve“. Čechovi to údajne povedal bývalý šéf finančnej správy, dnes stíhaný František Imrecze.

Týždenník tiež dnes informoval o nahrávke, na ktorej má František Imrecze hovoriť o údajnom úplatku. Záznam je podľa Mikulca účelový. „Z takejto nahrávky nevyplýva, že by som sa mal zúčastniť nejakého nelegálneho konania,“ komentoval Mikulec s tým, že nikdy s Františkom Imreczem nehovoril o žiadnych úplatkoch a ani žiadne úplatky od neho nezobral. Mikulec zároveň povedal, že verí, že orgány činné v trestnom konaní vypočujú všetkých zainteresovaných vrátane jeho.

Policajný zbor (PZ) sa nevedel vyjadriť k pravosti medializovanej nahrávky, pretože ňou nedisponuje. Ako uviedli v reakcii na medializované informácie, vyšetrovateľ pracuje výlučne s faktami a na ich základe rozhoduje aj o ďalších krokoch.

„NAKA operatívne preverila predmetné informácie niekoľkokrát. Prvýkrát vo februári tohto roka, keď previerkou so zainteresovanými osoby medializované informácie potvrdené neboli a po poslednej medializácii boli informácie opätovne preverené s rovnakým výsledkom,“ uviedol PZ v správe, ktorú poskytol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka. Polícia na záver dodala, že už nebudú sporné materiály Branislava Zuriana viac komentovať a pre políciu je dôležité, aby sa uskutočnilo objektívne vyšetrovanie.

- Reklama -

1 komentár

  1. Strašne kváka!!! Mala by ho konečne už zbaliť NAKA a dať ho do kolúznej väzby, aby neovplyvňoval svedkov!!! Potom môžu postupovať, ako postupovali aj v prípade gen. Lu_čanského.

Comments are closed.