utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaRansomvérová skupina REvil je offline, príčina je neznáma

Ransomvérová skupina REvil je offline, príčina je neznáma

Kybernetický zločinecký syndikát stojaci za sériou nedávnych ransomvérových útokov je offline. Webstránka skupiny REvil na darknete zameraná na zverejňovanie dát ako aj jej portály na vyjednávanie o výkupnom boli podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť nedosiahnuteľné. Podľa nich je však predčasné špekulovať prečo sa tak stalo a nič nenaznačuje zákrok úradov.

Zločineckej skupine sídliacej v Rusku pripisujú zodpovednosť za ransomvérový útok na mäsospracovateľskú spoločnosť JBS a tiež nedávny útok na softvérovú spoločnosť Kaseya, ktorý na svete ochromil viac ako tisíc firiem.

Jednou z možností je, že skupina sa snaží po útoku držať v úzadí alebo mení metódy, po ich odhalení, skonštatoval výskumník hrozieb Ryan Sherstobitoff zo spoločnosti SecurityScorecard. Podľa jeho kolegu Seana Gallaghera z firmy Sophos by im mohla zlyhať technika, vypnutie bolo úmyselné alebo sami čelia útoku.

Hovorcovia Bieleho domu a sekcie Pentagonu pre kybernetickú bezpečnosť v utorok situáciu nekomentovali.

Americký prezident Joe Biden minulý týždeň v telefonáte povedal svojmu ruskému kolegovi Vladimirovi Putinovi, že musí zakročiť proti kyberzločincom fungujúcim v jeho krajine. Tiež ho varoval, že Spojené štáty majú právo brániť svojich obyvateľov a svoju kritickú infraštruktúru pred útokmi.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 06:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -