štvrtok, 16 septembra, 2021
18.9 C
Bratislava
ÚvodArénaNemecko si bude pri hodnotení situácie všímať širšie kritériá, tvrdí minister Spahn

Nemecko si bude pri hodnotení situácie všímať širšie kritériá, tvrdí minister Spahn

Nemecko si pri hodnotení pandemickej situácie bude všímať širšie kritériá, aby dokázalo lepšie posúdiť dopady na zdravotný systém. Uviedol to v pondelok minister zdravotníctva Jens Spahn. Pri rozhodovaní o pandemických obmedzeniach nemecká vláda po väčšinu uplynulého roka zohľadňovala najmä počty potvrdených prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov. Výpovedná hodnota tohto parametra je stále viac predmetom pochybností. Nedávne prudké nárasty nových infekcií v krajinách ako Veľká Británia a Holandsko sa totiž neprejavili na výraznom zvýšení počtu vážne chorých pacientov.

„Vzhľadom na to, že rizikové skupiny sú zaočkované, vysoká incidencia automaticky neznamená rovnako veľkú zaťaž pre lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti,“ uviedol na Twitteri Spahn. „Incidencia stále viac stráca výpovednú hodnotu. Potrebujeme viac podrobných informácií o situácii na klinikách,“ dodal minister. Vláda bude podľa neho od nemocníc požadovať viac informácií, vrátane mien pacientov, typu liečby a ich vakcinačného statusu. Podľa vládnych údajov dostalo aspoň jednu injekciu proti koronavírusu 58,5 percenta populácie. Plne zaočkovaných je 42,6 percenta obyvateľov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -