pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaKomisia pokračuje v hodnotení maďarského plánu obnovy aj po uplynutí konečného termínu

Komisia pokračuje v hodnotení maďarského plánu obnovy aj po uplynutí konečného termínu

Európska komisia (EK) pokračuje v hodnotení maďarského plánu obnovy po pandémii koronavírusu aj po uplynutí konečného termínu, ktorý bol pôvodne stanovený na pondelok. Brusel predtým vyjadril obavy, že Budapešť nespĺňa všetky podmienky spojené s čerpaním nových fondov. Hovorkyňa komisie Arianna Podesta uviedla, že Maďarsko na pripomienky zareagovalo. Odpovede doručené v piatok podľa nej komisia analyzuje. Ako dodala, hodnotiaci proces sa môže predĺžiť o niekoľko týždňov.

Odklad prichádza v čase stupňujúceho sa napätia vo vzťahoch medzi Budapešťou a viacerými inštitúciami EÚ. Brusel tvrdí, že v krajine bujnie korupcia a vláda porušuje demokratické štandardy.

Komisia ponúkla členským štátom možnosť predložiť plány obnovy v neskoršom termíne, aby získali čas na ich riadne posúdenie. O odklad doteraz požiadalo päť krajín – Poľsko, Estónsko, Rumunsko, Švédsko a Fínsko. Predĺžené lehoty môžu trvať od niekoľkých týždňov až do konca septembra.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 09:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -