štvrtok, 23 septembra, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZamestnávatelia apelujú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona

Zamestnávatelia apelujú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona

Najväčší slovenskí zamestnávatelia opätovne apelujú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona. Ako ďalej predstavitelia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) informovali po dnešnom stretnutí s predsedom vlády Eduardom Hegerom, jeho prostredníctvom by bolo možné odškodniť aj tých, ktorí cez systém pomoci prepadli. Pandémia koronavírusu podľa firiem spôsobila hlboký prepad ekonomiky, ktorého dôsledky majú výrazný vplyv nielen na zamestnávateľov a zamestnancov, ale aj na verejné financie.

„Prudké zhoršenie situácie vyvoláva akútnu potrebu poznať plán vlády na postpandemické oživenie ekonomiky. Očakávame, že plánované opatrenia posunú podnikateľské prostredie pozitívnym smerom s dôrazom na opätovné naštartovanie hospodárskeho rastu a podporu tvorby nových pracovných miest,“ uviedol prezident AZZZ SR Tomáš Malatinský.

Zamestnávatelia taktiež volajú po fungovaní predvídateľného legislatívneho procesu a v rámci pripravovanej daňovo-odvodovej reformy po zjednodušení celého systému. Evidujú aj potrebu komplexnej dôchodkovej reformy, či zmenu stavebnej legislatívy.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -