Na stretnutie Za ľudí prišlo predsedníctvo, aj Kolíkovej skupina

0
Na snímke podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). (Foto: TASR)

 V Piešťanoch sa na pracovnom výjazdovom stretnutí zišla väčšina členov predsedníctva strany Za ľudí a zástupcov regiónov. Pozvanie na „ľudskú, konštruktívnu diskusiu v neformálnom prostredí” prijala aj skupina ministerky spravodlivosti a podpredsedníčky strany Márie Kolíkovej. Uviedla to predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová vo vyhlásení, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany.

„Som veľmi rada, že naši členovia predsedníctva, vrátane zástupcov zo skupinky Márie Kolíkovej prijali pozvanie na ľudskú, konštruktívnu diskusiu v neformálnom prostredí. Strana Za ľudí má viac ako 750 členov, odborníkov a drvivá väčšina našich členov chce v prvom rade pracovať pre ľudí, pracovať pre regióny a presadzovať to, čo sme sľúbili ľuďom pred voľbami. Nie zbytočne sa vybíjať v nejakých sporoch a s tým cieľom bolo toto stretnutie aj zvolané,” doplnila vicepremiérka. Ak nespokojní funkcionári hovoria, že situácia v strane je mimoriadne vážna, absolútne podľa nej nereflektujú situáciu ľudí na Slovensku. Tvrdí, že reálne problémy majú ľudia, ktorí prišli o prácu či podnikatelia, ktorí mali zavreté prevádzky. „Politici majú riešiť problémy ľudí a nie, aby ľudia riešili problémy politikov. Preto chcem, aby sme sa vrátili k službe ľuďom, k svojmu poslaniu, ktoré máme ako politici plniť,” zdôraznila.

Podľa Remišovej sa „stretnutie bude venovať takisto práci odborných skupín, či komunálnym voľbám”. Podotkla, že práca na rozvoji strany a práca na plnení programu pre občanov musí pokračovať, aj keď niektorých členov predsedníctva od tejto práce odpútavajú osobné ambície alebo boj o funkcie. „Ja som však presvedčená o tom, že občania politikov platia za prácu na zlepšovaní života na Slovensku a napĺňanie sľubov, ktoré sme občanom dali,” uzavrela.

- Reklama -