štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA: Trump žaluje pre cenzúru Twitter, Facebook a Google

USA: Trump žaluje pre cenzúru Twitter, Facebook a Google

Bývalý americký prezident Donald Trump podal žaloby na tri najväčšie technologické firmy v krajine. Obviňuje ich z neoprávnenej cenzúry svojej osoby a ďalších konzervatívcov. Žaloby cielia na spoločnosti Facebook, Twitter a Google, ako aj na ich šéfov Marka Zuckerberga, Jacka Dorseyho a Sundara Pichaia. Trump to oznámil v stredu na tlačovej konferencii v New Jersey. Žalobami sa bude zaoberať súd na Floride. Všetky tri platformy exprezident ďalej vyzval na opätovnú aktiváciu jeho účtov.

Prístup ku kontám na sieťach Twitter, Facebok a YouTube, ktorý vlastní Google, má Trump zablokovaný od januára. Internetoví giganti k tomuto kroku pristúpili po tom, čo jeho stúpenci vtrhli do budovy Kongresu. Podľa kritikov bývalý prezident prispel k násilnostiam, keď opakovane spochybňoval výsledok vlaňajších volieb, ktoré stále označuje za sfalšované. Prevádzkovatelia platforiem vyjadrujú obavy, že Trump by ich mohol využiť na podnecovanie ďalších nepokojov.

Všetky tri dotknuté spoločnosti odmietli k Trumpovým žalobám zaujať stanovisko.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 04:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img