utorok, 19 októbra, 2021
3.9 C
Bratislava
ÚvodArénaÚrad pre reguláciu hazardných hier získava od júla dáta z prevádzkovania online...

Úrad pre reguláciu hazardných hier získava od júla dáta z prevádzkovania online hazardných hier

Od júla tohto roka získava Úrad pre reguláciu hazardných hier dáta z prevádzkovania hazardných hier online. Od začiatku tohto mesiaca totiž nadobudla účinnosť tretia časť vyhlášky rezortu financií o rozsahu a spôsobe získavania údajov o hazardných hrách zo servera prevádzkovateľa hazardnej hry. Úrad pre reguláciu hazardných hier o tom informoval v tlačovej správe.

„Zmyslom prijatia vyhlášky bolo najmä zautomatizovanie procesov. K dispozícii tak máme možnosť sledovať online dáta z každej hazardnej hry celkovo alebo aj samostatne, a to najmenej v rozsahu stávka, výhra, výplata, prípadne s uvedením dátumu a času hry,” uviedol generálny riaditeľ úradu Peter Andrišin. Úrad má možnosť sledovať a analyzovať štatistické údaje, akými sú napríklad počet odohratých hazardných hier.

Vyhláška definuje spôsob a rozsah údajov, ku ktorým sa úrad dostane bezplatným prístupom cez server prevádzkovateľa hazardnej hry alebo spôsob a rozsah údajov, ktoré je povinný prevádzkovateľ posielať úradu na dennej alebo mesačnej báze. Táto legislatívna úprava znamená automatizované získavanie a spracovanie dát a jej cieľom je zefektívniť prácu úradu najmä v oblasti dozoru a kontroly.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 06:58 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img