štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaKolíková: Rozhodnutie Ústavného súdu SR v prípade referenda o predčasných voľbách bude...

Kolíková: Rozhodnutie Ústavného súdu SR v prípade referenda o predčasných voľbách bude veľmi významné

Dnešné rozhodnutie Ústavného súdu SR (ÚS SR) v prípade referenda o predčasných voľbách bude z ústavnoprávneho hľadiska veľmi významné. Povedala to ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) po rokovaní vlády. ÚS SR by mal dnes oznámiť, či je vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Národnej rady SR (NR SR) je zákonné alebo nezákonné.

„Je dôležité pre nás všetkých, aby sme do budúcnosti vedeli, keď sa budú zbierať podpisy k takejto otázke, či referendum bude alebo nebude,“ pokračovala s tým, že existujú argumenty za aj proti konaniu referenda s takouto otázkou. Šéfka rezortu spravodlivosti je sama zvedavá, ako súd rozhodne. „So zvedavosťou bývalej ústavnej právničky, ktorá kedysi aj učila túto tému, čakám, čo povie ústavný súd a ako to odôvodní. To odôvodnenie bude veľmi zaujímavé, akokoľvek sa ústavný súd rozhodne,“ vysvetlila. Kolíková zároveň zdôraznila, že by bolo dobré zamyslieť sa nad tým, či sú v Ústave SR zahrnuté naozaj všetky situácie, pri ktorých nie je namieste, aby sa konalo referendum. „Myslím si, že by bolo dobré vedieť, kedy sú tie situácie, keď je to namieste. Myslím si, že k tomu je naozaj dobrá taká ústavnoprávna debata a debata s ľudmi,“ dodala Kolíková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 03:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img