Pellegrini: Výpovede majú slúžiť na únik do médií. Majú pošpiniť osoby, ktoré sa vo výpovediach vyskytujú

0
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini (Foto: SITA/Jana Birošová)

Expremiérovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) nie sú známe výpovede Františka Imreczeho ani Michala Suchobu. Obsah výpovede týchto ľudí nepozná a nevie, o čom hovoria. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii. Podľa jeho slov je zaujímavé, že slovenské médiá tieto výpovede majú, citujú z nich a informujú verejnosť o rôznych podozreniach ako o hotovej veci. Verí, že v nasledujúcich mesiacoch bude môcť očistiť svoje meno a dokázať všetkým, že je to klamstvo s cieľom pošpiniť jeho a stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

„Pýtam sa preto z tohto miesta, ako je to možné, že výpovede zase unikajú ako na bežiacom báze a vybrané médiá z nich tak radi citujú, s pompéznými nadpismi a článkami, nezaoberajúc sa tým, či niečo v tej výpovede môže byť pravda alebo to môže byť klamstvo alebo môže byť dotyčný navedený k tomu, aby také niečo hovoril,” dodal. Tieto výpovede podľa neho majú slúžiť na únik do médií s cieľom pošpiniť osoby, ktoré sa vo výpovediach vyskytujú.

Nebude podľa svojich slov očierňovať nikoho z kajúcnikov, ak povedali aj niečo smerom k nemu, pretože nevie, či im niekto za to niečo sľúbil alebo sú takí zlomení, že urobia všetko preto, aby sa dostali z neľudských podmienok. „Pánovi Františkovi Imreczemu môžem veľmi otvorene a jasne povedať, že nič také, o čom vo svojej údajnej výpovedi rozpráva, a to viem len úryvky z médií, ja som výpoveď nevidel, sa nikdy nestalo. Od pána Františka Imreczeho ani od nikoho iného v tejto krajine som nikdy za nič nepožadoval žiadnu výhodu, žiadnu finančnú odmenu, žiadnu motiváciu ani nič iné. Vždy som si svoju prácu plnil poctivo tak, ako som mal, na všetkých postoch, ktoré som v tejto krajine zastával,” zdôraznil líder Hlasu-SD. Jeho výpoveď a únik vníma ako nástroj politického boja s cieľom pošpiniť predstaviteľa opozície, v tomto prípade pošpiniť predsedu najsilnejšej opozičnej strany.

Portál Topky.sk dnes informoval, že bývalý šéf Finančnej správy SR František Imrecze začal spolupracovať s políciou. Vo svojej výpovedi dokonca označil aj ďalších vysokopostavených ľudí, ktorí sa mali podieľať na korupcii. Zároveň sa priznal aj k niektorým skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu a spomenul tiež bývalého premiéra Pellegriniho, ktorý si mal podľa jeho slov vypýtať províziu 150-tisíc eur. Podľa portálu Aktuality.sk o tom vypovedá aj podnikateľ Michal Suchoba.

- Reklama -