Vatikán: Pápež František sa zotavuje po operácii

0
pápež František (Foto: SITA/ AP Photo/Riccardo De Luca)

Pápež František sa zotavuje v nemocnici po zákroku na hrubom čreve a údajne sa má dobre. Hlava katolíckej cirkvi v nedeľu absolvovala v Univerzitnej poliklinike Agostina Gemelliho v Ríme plánovanú operáciu stenózy hrubého čreva. Podľa Vatikánu na ňu 84-ročný pápež zareagoval dobre. Očakáva sa, že bude v nemocnici niekoľko dní.

Taliansky kardinál Enrico Feroci, ktorého cituje tlačová agentúra ANSA, na letisku v Ríme v pondelok novinárom povedal, že ho ďalší kardinál Angelo De Donatis informoval o pápežovi. „Povedal mi, že sa mu darí dobre,“ vyjadril sa Feroci.

František je hospitalizovaný v špeciálnom apartmáne na 10. poschodí, ktorý má nemocnica určený pre pápežov. V Poliklinike Gemelli niekoľkokrát hospitalizovali napríklad aj pápeža Jána Pavla II.

Pápež dostáva veľa želaní skorého uzdravenia. To mu poprial napríklad aj taliansky premiér Mario Draghi.

Nočný pohľad na rímsku polikliniku Gemelli, kde bol hospitalizovaný pápež František. Správa prišla len tri hodiny po tom, čo František veselo pozdravil verejnosti na Námestí svätého Petra a povedal im, že v septembri pôjde do Maďarska a na Slovensko. (Foto: SITA/ AP Photo/Riccardo De Luca)
- Reklama -