pondelok, 20 septembra, 2021
8.7 C
Bratislava
ÚvodArénaNa čelných sklách automobilov už nebudú nálepky zo staníc technickej kontroly

Na čelných sklách automobilov už nebudú nálepky zo staníc technickej kontroly

Nálepky zo staníc technickej kontroly (STK) na čelnom skle automobilov sú už minulosťou. Na odstránení tejto administratívnej povinnosti sa dohodli ministerstvo hospodárstva s ministerstvom dopravy, do ktorého kompetencie táto problematika spadá. Návrh bol súčasťou prvého balíčka opatrení na znižovanie byrokracie pre podnikateľov, takzvaného Kilečka I. Informovalo o tom ministerstvo hospodárstva s tým, že na základe novely zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke majitelia automobilov, ktoré prejdú po 1. júli STK, už nedostanú nové nálepky. Kartičky o absolvovaní emisnej aj technickej kontroly ostávajú, taktiež protokol so štandardnou dokumentáciou.

Vydávanie kontrolnej nálepky bolo nad rámec požiadaviek EÚ, zrušenie tejto povinnosti môže v konečnom dôsledku prispieť podľa rezortu hospodárstva k zrýchleniu celého procesu. „Považovali sme túto povinnosť za úplne zbytočnú, keďže policajti pri kontrole automobilov si absolvovanie STK majú ako overiť,“ zdôraznil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec. Ako pripomenul, prvú stovku opatrení na uľahčenie života podnikateľom pripravilo ministerstvo hospodárstva v čase pandémie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 02:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -