sobota, 16 októbra, 2021
7.6 C
Bratislava
ÚvodArénaKanada: Mestečko, ktoré lámalo teplotné rekordy, zničil požiar

Kanada: Mestečko, ktoré lámalo teplotné rekordy, zničil požiar

Mestečko Lytton v kanadskej provincii Britská Kolumbia, ktoré v uplynulých dňoch lámalo teplotné rekordy, zničil lesný požiar.

Zhruba tisícka obyvateľov musela v stredu večer opustiť svoje domovy a vo štvrtok sa plamene úplne vymkli spod kontroly. Podľa provinčného ministra zodpovedného za bezpečnosť verejnosti Mikea Farnwortha, oheň zničil väčšinu domov a stavieb v Lyttone a niektorí obyvatelia sú nezvestní.

Podľa hasičov požiar nekontrolovane horí na približne 80 kilometroch štvorcových a v regióne, ktorý sužuje vlna horúčav, sú aj ďalšie požiare.

„Tento týždeň v Lyttone zaznamenali tri po sebe nasledujúce dni rekordných teplôt v kanadskej histórii. Prežiť takúto horúčavu a príšerný požiar je pre ľudí v tejto komunite nesmierne znepokojujúce a namáhavé,“ vyjadril sa v televíznom vystúpení premiér Britskej Kolumbie John Horgan. Poznamenal zároveň, že podľa informácií, ktoré sa k nemu dostali, mohol požiar spôsobiť vlak, no zatiaľ je príliš skoro to potvrdiť.

Teploty v Lyttone prvý raz prekonali národný rekord v nedeľu, keď tam namerali 45,1 stupňa Celzia, v pondelok sa následne teplota vyšplhala na 47,9 stupňa a deň pred evakuáciou tam namerali rekordných 49,6 stupňa Celzia. V stredu horúčavy ustúpili na 39 stupňov.

Podľa oficiálnych údajov registrovali v oblasti počas uplynulých 24 hodín 62 nových požiarov a 29-tisíc úderov bleskov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 02:21 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img