Prezidentka s veľvyslancami na Slovensku diskutovala aj o vládnej kríze

0
Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s veľvyslancami krajín Európskej únie akreditovanými na Slovensku. (Foto: facebook Z. Čaputovej)

Prezidentka Zuzana Čaputová sa s veľvyslancami akreditovanými na Slovensku podelila o svoje pohľady nielen na pandémiu či vládnu krízu, ale aj na priority Fondu obnovy a potrebu zapojenia sa do riešenia klimatickej krízy. Urobila tak počas pravidelného stretnutia s veľvyslancami, ktoré sa koná raz za polrok. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Zdôrazňovala som, že pre Slovensko je ochrana právneho štátu a demokratických hodnôt dôležitá nielen doma, ale aj v celej Európskej únii,“ povedala hlava štátu. Podľa nej je dobré sa na podobných stretnutiach porozprávať o vývoji za posledné mesiace nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hlava štátu tvrdí, že jej záleží na tom, aby partneri v Európskej únii rozumeli, čo sa na Slovensku deje a ako krajina vníma rôzne výzvy.

Stretnutia hlavy štátu a veľvyslancov sa raz za polrok uskutočňujú z iniciatívy krajiny, ktorá predsedá Rade Európskej únie. Tentokrát ju organizovalo Portugalsko.

- Reklama -