nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPrezidentka s veľvyslancami na Slovensku diskutovala aj o vládnej kríze

Prezidentka s veľvyslancami na Slovensku diskutovala aj o vládnej kríze

Prezidentka Zuzana Čaputová sa s veľvyslancami akreditovanými na Slovensku podelila o svoje pohľady nielen na pandémiu či vládnu krízu, ale aj na priority Fondu obnovy a potrebu zapojenia sa do riešenia klimatickej krízy. Urobila tak počas pravidelného stretnutia s veľvyslancami, ktoré sa koná raz za polrok. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Zdôrazňovala som, že pre Slovensko je ochrana právneho štátu a demokratických hodnôt dôležitá nielen doma, ale aj v celej Európskej únii,“ povedala hlava štátu. Podľa nej je dobré sa na podobných stretnutiach porozprávať o vývoji za posledné mesiace nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hlava štátu tvrdí, že jej záleží na tom, aby partneri v Európskej únii rozumeli, čo sa na Slovensku deje a ako krajina vníma rôzne výzvy.

Stretnutia hlavy štátu a veľvyslancov sa raz za polrok uskutočňujú z iniciatívy krajiny, ktorá predsedá Rade Európskej únie. Tentokrát ju organizovalo Portugalsko.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -