Fico: Matovič nespĺňa odborné, vzdelanostné ani morálne kritériá na výkon akejkoľvek štátnej funkcie

0
Robert Fico (Smer-SD) Foto: SITA/Jana Birošová

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) nespĺňa odborné, vzdelanostné ani morálne kritériá na výkon akejkoľvek štátnej funkcie. V rozprave na dnešnej mimoriadnej schôdzi k vysloveniu nedôvery ministrovi financií to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Zopakoval, že všetci poslanci Smeru-SD preto budú hlasovať za odvolanie Matoviča z funkcie.

„Igor Matovič prišiel s nápadom pozatvárať opozíciu. Pozná totiž a stretáva sa s hlavnými udavačmi vo vyšetrovaných kauzách,” uviedol Fico. Ministrovi financií vytkol tiež to, že má prehľad o vyšetrovaní živých káuz a ovplyvňuje ich priebeh.

Nezaradený poslanec parlamentu a člen strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas) Matúš Šutaj Eštok v pléne zdôraznil, že vláda pod vedením Matoviča pokazila všetko, na čo siahla. „Nedokázali pomôcť ľuďom ani ekonomike a jediné, čo po nich zostalo, je spálená zem,” doplnil.

Dnes sa začalo rokovanie mimoriadnej schôdze, na ktorej Matovič čelí odvolávaniu z funkcie. Zvolanie schôdze iniciovali nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Návrh odovzdali do podateľne parlamentu v pondelok 28. júna. Líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini to zdôvodnil tým, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie ministra, rovnako ako nezvládol výkon premiérskeho mandátu. Pod zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísalo 39 poslancov parlamentu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu