štvrtok, 23 septembra, 2021
15.6 C
Bratislava
ÚvodArénaSaS bude o Matovičovi hlasovať jednotne

SaS bude o Matovičovi hlasovať jednotne

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je v otázke odvolávania Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií jednotná. Rozhodnutie o tom, ako budú poslanci Národnej rady SR (NR SR) za SaS v tejto veci hlasovať, oznámi strana pred hlasovaním. Podľa Richarda Sulíkav utorok 29. júna mali k tejto téme spoločné rokovanie Republiková rada SaS a poslanecký klub strany, ktoré bolo podľa jeho slov plodné a konštruktívne.

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa nezúčastnia na rozprave mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) k odvolávaniu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Na hlasovaní sa však zúčastnia.

Dnes sa začalo rokovanie mimoriadnej schôdze, na ktorej bude čeliť minister financií Igor Matovič odvolávaniu z funkcie. Zvolanie schôdze iniciovali nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Návrh odovzdali do podateľne parlamentu v pondelok 28. júna. Líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini to zdôvodnil tým, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie ministra, rovnako ako nezvládol výkon premiérskeho mandátu. Pod zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísalo 39 poslancov parlamentu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -