SaS bude o Matovičovi hlasovať jednotne

0
minister hospodárstva SR Richard Sulík (Foto: TASR)

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je v otázke odvolávania Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií jednotná. Rozhodnutie o tom, ako budú poslanci Národnej rady SR (NR SR) za SaS v tejto veci hlasovať, oznámi strana pred hlasovaním. Podľa Richarda Sulíkav utorok 29. júna mali k tejto téme spoločné rokovanie Republiková rada SaS a poslanecký klub strany, ktoré bolo podľa jeho slov plodné a konštruktívne.

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa nezúčastnia na rozprave mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) k odvolávaniu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Na hlasovaní sa však zúčastnia.

Dnes sa začalo rokovanie mimoriadnej schôdze, na ktorej bude čeliť minister financií Igor Matovič odvolávaniu z funkcie. Zvolanie schôdze iniciovali nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Návrh odovzdali do podateľne parlamentu v pondelok 28. júna. Líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini to zdôvodnil tým, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie ministra, rovnako ako nezvládol výkon premiérskeho mandátu. Pod zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísalo 39 poslancov parlamentu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu