piatok, 2 decembra, 2022
-0.3 C
Bratislava
ÚvodArénaLengvarský: Minister poďakoval záchranárom za zásah na južnej Morave

Lengvarský: Minister poďakoval záchranárom za zásah na južnej Morave

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) poďakoval záchranárom za zásah na južnej Morave. Búrka a tornádo na južnej Morave si vyžiadali aj pomoc slovenských záchranárskych zložiek. Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, minister zdravotníctva bol dnes osobne poďakovať pracovníkom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) za dôsledný zásah a profesionálnu prácu.

„Ďakujem kolegom z OS ZZS za okamžitú reakciu, informovanie ministerstva zdravotníctva a spoločnú tímovú prácu, vďaka ktorej sme mohli kolegom v Česku okamžite pomôcť. V čase nešťastia, ihneď, ako sme boli o ňom informovaní, som okamžite vydal pokyn na vyslanie pomoci,” uviedol minister Lengvarský. Priamo na mieste zasahovali ambulancie ZZS z bratislavského a trnavského regiónu.

„Okamžite sme kontrolovali aj možnosti prípadného prijatia pacientov v nemocniciach. Ďakujem Univerzitnej nemocnici Bratislava, Fakultnej nemocnici Trnava a nemocniciam v Myjave, Skalici a Malackách za okamžitú reakciu a avizovanú možnosť v prípade potreby prijať pacientov,“ doplnil štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -