pondelok, 27 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBúrka na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžiadala šiestu obeť. Zomrelo len dvojročné...

Búrka na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžiadala šiestu obeť. Zomrelo len dvojročné dieťa

Tornádo, ktoré sa vo štvrtok prehnalo južnou Moravou, si vyžiadalo šiestu obeť. Podľa informácií spravodajského portálu TN.cz by to malo byť dvojročné dievčatko, pravdepodobne z Hodonína. Zomrelo vo Fakultnej nemocnici Brno.

„Môžem potvrdiť úmrtie v súvislosti so štvrtkovou udalosťou, ale vzhľadom na vek obete nebudeme poskytovať žiadne bližšie informácie,“ povedala hovorkyňa nemocnice Veronika Plachá.

Podľa informácií TN.cz dievčatko podľahlo svojim zraneniam v piatok večer. Zdravotníci v brnianskej nemocnici ešte ošetrujú aj jeho matku.

Tornádo udrelo na južnej Morave vo štvrtok počas silných búrok. Extrémne počasie si okrem šiestich mŕtvych vyžiadalo aj viac ako sto zranených. Veterná smršť spôsobila masívne materiálne škody, poničila napríklad 1 200 domov.

Tragédia vyvolala obrovskú vlnu solidarity, ľudia prispeli na pomoc stovkami miliónov korún. Pomocnú ruku postihnutým obciam ponúkajú aj dobrovoľníci. V nedeľu ich bolo toľko, že už pre nich nebolo miesto a práca.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -