VIDEO FICO: Prezidentka je v prípade referenda tak schizofrenická ako Pellegrini pri téme očkovania

0
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj: (FB R.Fico)

Za prípadné nekonanie referenda o predčasných parlamentných voľbách, ktoré iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), bude niesť plnú politickú zodpovednosť prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Prezidentke tiež vytkol to, že politicky zneužila článok 95 Ústavy SR, ktorý sa týka práve referenda.

„Pani prezidentka je v prípade referenda tak schizofrenická ako Peter Pellegrini pri téme očkovania,” uviedol šéf Smeru-SD. Zdôraznil, že prezidentka chcela dať svojím konaním vláde ďalších 60 dní na „prežitie”. „Referendum je asi najpriamejšia forma demokracie, preto jej odôvodnenie, že referendom sa opozícia snaží zvrátiť výsledky minuloročných parlamentných volieb, je totálne mimo,” myslí si Fico. Ak prezidentka referendum „politicky zmarí”, strana je podľa jeho slov pripravená iniciovať ďalšie referendum.

Petičný výbor odovzdal petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, ktorá obsahuje viac ako 600-tisíc podpisov, v podateľni Prezidentského paláca 3. mája. Prezidentka následne v polovici mája požiadala Ústavný súd SR aby posúdil, či predmet navrhovaného referenda je, alebo nie je v súlade s ústavou, a ak áno, ako majú príslušné ústavné orgány postupovať po platnom referende. Ústavný súd SR má na rozhodnutie 60 dní.

- Reklama -