Po prevalení škandálu podal britský minister zdravotníctva demisiu

1
britský minister zdravotníctva Matt Hancock (Foto: TASR/AP)

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock rezignoval na svoju funkciu po tom, čo bozkávaním poradkyne porušil pandemické pravidlo o sociálnom odstupe. Novým šéfom rezortu zdravotníctva bude bývalý minister financií Sajid Javid. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Politik v rezignačnom liste vláde uviedol, že dlží „ľuďom, ktorí počas pandémie toľko obetovali,“ aby bol s nimi úprimný, keď ich sklamal. Hancock, ktorý bol ministrom zdravotníctva tri roky, sa znova ospravedlnil za porušenie pravidiel a tiež jeho rodine a blízkym za to, že si vzniknutú situáciu musia zažiť.

Hancock čelil čoraz väčšiemu tlaku, aby skončil, po tom, ako denník The Sun zverejnil snímky a video, na ktorých sa bozkáva spolu s Ginou Coladangelo. On je pritom ženatý a ona vydatá a obaja majú aj deti. Podľa novín sú zábery zo 6. mája nasnímané na ministerstve zdravotníctva.

Na prepustenie ministra vyzývali opoziční politici i poslanci z radov vládnych konzervatívcov. Úrad predsedu vlády Borisa Johnsona zdôraznil, že Hancock sa rozhodil z postu odísť sám a nie je to rozhodnutie premiéra. Johnson vyjadril nad rezignáciou ľútosť a povedal, že by Hancock „mal z úradu odísť veľmi hrdý za to, čo dosiahol“, a to počas pandémie aj pred ňou.

- Reklama -

1 komentár

  1. Cele to Britské NHS je na jeho obraz, a škoda to finančne podporovať! Neliečia nikoho, iba nútené letáky o ” prosperite” z ” vakcinacie”roti Covidu…2-3 letaky týždeňne,2 zprávy na Messages…Lekáry z Bangladéša a 3.sveta, otroci Big Pharma, jediné čo robia je Dope ludí a tí nech Cope with it..Napchavajú ludí lacnymi Farma pilulkami, často bez účinkov, no s veľkými side effects= bočnými škodami…Swmotné UK je 3.svetom!!!

Comments are closed.