piatok, 2 decembra, 2022
-0.3 C
Bratislava
ÚvodArénaPočet cudzincov pracujúcich na Slovensku v máji vzrástol

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v máji vzrástol

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v máji mierne vzrástol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68-tisíc cudzincov, čo bolo o 267 osôb viac ako v apríli. Počet cudzincov, ktorí si u nás zarábajú, pritom od februára minulého roka až do marca tohto roka nepretržite klesal. Vlani vo februári u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 67, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 18,6 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac znížil o 67 osôb na 9,7 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,4 tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,4 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,5 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,5 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 13 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci mája v okrese Medzilaborce.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -