Očkovací certifikát? Lengvarský odporúča stiahnuť si aplikáciu poisťovne

0
minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (Foto: SITA/Branislav Bibel)

V súvislosti s očkovacím certifikátom odporúča minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský stiahnuť si aplikáciu zdravotnej poisťovne. Ako informoval v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo, s veľkou pravdepodobnosťou sa rezort dohodne s poisťovňami na tom, že bude očkovací certifikát dostupný aj v ich aplikáciách. Dohody o tomto kroku sú podľa Lengvarského v konečnom štádiu.

Minister odporučil stiahnutie aplikácie všetkým, ktorí majú problémy s vydaním očkovacieho certifikátu cez Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). „Poisťovňa má vo svojich záznamoch informáciu, že sú jej poistenci očkovaní. Pôjde o ten istý QR kód, ako príde cez NCZI,“ povedal šéf rezortu.

Lengvarský zároveň potvrdil, že sa v sobotu 26. júna spustí európsky Green pas. Ľudí však požiadal, aby si certifikát ihneď po spustení nesťahovali, ak ho vyslovene nepotrebujú. Systém by bol totiž zbytočne preťažený a nebude dobre fungovať. Podľa informácií ministra by však mal byť systém pripravený na 1,4 milióna certifikátov denne.

- Reklama -