streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA: Zdravotníkov nemocníc Houston Methodist, ktorí odmietli očkovanie, prepustili

USA: Zdravotníkov nemocníc Houston Methodist, ktorí odmietli očkovanie, prepustili

 Viac ako 150 zamestnancov siete nemocníc Houston Methodist v americkom štáte Texas, ktorí odmietli očkovanie proti ochoreniu COVID-19, prepustili zo zamestnania alebo sami zrušili pracovný pomer po tom, ako sudca odmietol ich žalobu proti povinnému očkovaniu. Hovorca siete nemocníc uviedol, že 153 ľudí z práce odišlo alebo ich v utorok prepustili.

Súdny spor o to, ako ďaleko môžu zdravotnícke inštitúcie ísť pri ochrane pacientov a ďalších ľudí pred koronavírusom, bol pozorne sledovaný. Sieť nemocníc Houston Methodist v apríli ako prvá veľká sieť zdravotníckych zariadení v USA rozhodla o povinnom očkovaní svojich pracovníkov.

Zamestnanci siete Houston Methodist, ktorí žalobu proti povinnej vakcinácii podali, ju prirovnali k lekárskym experimentom na nedobrovoľných obetiach nacistických koncentračných táborov počas druhej svetovej vojny. Okresný sudca Lynn Hughes označil toto prirovnanie za „trestuhodné” a uviedol, že tvrdenia, že vakcíny sú experimentálne a nebezpečné, sú nepravdivé.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -