sobota, 24 júla, 2021
15.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Briti začali rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode

Briti začali rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode

Veľká Británia začala rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode. Podľa britskej vlády by to mohlo firmám poskytnúť prístup „do niektorých najväčších hospodárstiev súčasnosti a budúcnosti”. Informuje o tom portál bbc.com.

Komplexnú a progresívnu dohodu pre transpacifické partnerstvo (CPTPP) tvorí jedenásť krajín, vrátane Austrálie, Kanady a Japonska. Členstvo v nej by zredukovalo clá na taký export, ako sú automobily či whisky. Ázijsko-pacifická dohoda o voľnom obchode pokrýva trh s približne 500 miliónmi obyvateľov.

Ministerka zahraničného obchodu Veľkej Británie Liz Trussová uviedla, že táto obchodná oblasť je „časťou sveta, v ktorej ležia najväčšie príležitosti Británie”. Ministerka dodala, že členstvo v dohode pomôže „farmárom, výrobcom a inovátorom predávať do niektorých najväčších ekonomík súčasnosti a budúcnosti, ale bez vzdania sa kontroly nad našimi zákonmi, hranicami a peniazmi”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 +40 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 04:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -