Grendel sa zastal Mikulca. Tvrdý odkaz Ficovi a Pellegrinimu

1
Gábor Grendel. Foto: TASR

Aktuálna situácia v polícii je výsledkom pôsobenia nominantov bývalej vlády. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to skonštatoval podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO). Zdôraznil, že minister vnútra Roman Mikulec po svojom nástupe do funkcie ponechal vo vysokých funkciách v polícii nominantov, ktorých tam dosadil ešte Smer-SD.

Mikulec podľa Grendela ponechal po svojom nástupe do funkcie ešte niekoľko mesiacov policajného prezidenta Milana Lučanského, až kým on sám z funkcie neodišiel. Následne ho vo funkcii vystriedal Peter Kovařík, ktorý pôsobil za Roberta Fica aj Petra Pellegriniho na Úrade vlády. Šéfom policajnej inšpekcie bol zase donedávna Adrián Szabó, nominovaný bývalou ministerkou vnútra Denisou Sakovou.

„Krajskí riaditelia Policajného zboru – ani jeden nebol vymenený od nástupu pána ministra vnútra Mikulca,” povedal Grendel s tým, že donedávna bol aj vo funkcii šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian, ktorého Mikulec tiež ponechal vo funkcii. Ak teda súčasná opozícia vyčíta Mikulcovi chaos v rezorte vnútra a v polícii, mala by podľa Grendela myslieť na to, že vo vedúcich funkciách boli jej nominanti.

„Myslím, že pán Mikulec robí čo môže, na druhej strane treba povedať, robí čo môže, ale do veľkej miery, čo sa týka polície, s nominantmi bývalej vlády,” uviedol Grendel.

Podľa podpredsedu parlamentu Juraja Blanára (Smer-SD) Mikulec svoju pozíciu nezvláda, čo o ňom povedal aj koaličný poslanec Peter Pčolinský. „Povedal jasne, že je tu vojna policajtov medzi NAKA, inšpekciou, do toho je ešte aj Slovenská informačná služba zapletená,” povedal Blanár. O tom, že sa sa v medializovaných kauzách zasahuje do vyšetrovania zase podľa Blanára hovoril šéf SIS Michal Aláč. „Tu máte dostatok argumentov, že opozícia úplne prirodzene poukázala na to, čo sa tu deje a, že pán Mikulec to nezvláda,” dodal Blanár.

- Reklama -

1 komentár

Comments are closed.