SNS: Nesúhlasíme so Sulíkom, aby ľudia boli segregovaní na lepších a horších

0
očkovanie proti covid-19 (Foto: TASR)

Slovenská národná strana požaduje na základe minulotýždňového tvrdenia ministerstva zdravotníctva, aby sa otvorila odborná diskusia ohľadom predĺženia platnosti certifikátu po prekonaní Covid-19. Stále nie je na stole jasná odpoveď spojená s odbornými argumentami, prečo nie je zabezpečená rovnosť pre zaočkovaných, uzdravených a zdravých ľudí. Nesúhlasíme s názorom predsedu strany Sloboda a Solidarita Richardom Sulíkom, ktorý nie je odborníkom na zdravotníctvo, aby ľudia boli segregovaní na lepších a horších. Čiže len zaočkovaní alebo tí, ktorí ochorenie prekonali, by mali mať podľa neho iné postavenie v spoločnosti. Politici dali od všetkého ruky preč, neberú žiadnu zodpovednosť za zdravie ľudí alebo ich ekonomickú a sociálnu situáciu. Súčasne nerešpektujú prirodzené ľudské právo občanov žijúcich na území Slovenska, pretože nariadenia nedávajú vôbec ako celok logiku a obmedzujú voľný pohyb. Ľudia sú predsa pohyblivými bytosťami a nie sú vecou. Rýchlo len v komisiách a na vláde vydávajú vyhlášky alebo opatrenia, ktoré aj tak menia každú chvíľu. Dnes sa asi ponáhľajú dovolenkovať, pretože teraz vedia, že v septembri príde ďalšia z vĺn a mutácií.

Očkovanie propagujú politici, či viaceré známe tváre už od decembra, no niektoré sa už neodfotili pri druhej dávke, ostali len pri prvom podaní vakcíny. Slovenská národná strana sa pýta či marketing v tomto prípade nepredbehol vedu, keďže „vakcíny“ sú v testovacej fáze.

Najprv v televíziách masívne a naraz bolo vidno len paličky špárajúce sa v nosoch a teraz ihly vpichované do ramien ľudí, pretože vakcíny sa akosi podľa všetkého nemíňajú tak rýchlo, ako by chceli.

Po roku senzácií a protichodných informácií sa vráťme k našej imunite a prevencii, ktorá sa nie príliš často skloňovala v médiách oproti počtu testovaných, nakazených, úmrtí či zaočkovaných, ktoré nám nepomáhali v posilnení našej imunity. Imunita človeka je predsa podľa odborníkov najlepšie udržateľná, ak sa človek hýbe, má dostatok živín a adekvátne oddychuje. Imunita sa tiež podľa odborníkov po prekonaní Covid-19 vytvorí vo veľa prípadoch lepšie ako po očkovaní.

Najnovšie sa pozastavilo očkovanie detí pre nedostatok prítomných pediatrov pri samotnom očkovaní. Samotné očkovanie chcú presunúť na zodpovednosť pediatrov, pričom je otázne či ľudský organizmus vo vývoji, je vhodné očkovať vakcínami, ktoré môžu mať rôzne vedľajšie účinky. Rodičia nemôžu byť pod tlakom vlády, aby ohrozili na živote svoju budúcu generáciu.

Slovenská národná strana upozorňuje, že v uplynulých dňoch sa prezentovali aj politickí predstavitelia, či známe tváre darcovstvom krvi. Na mieste je otázka, či je v poriadku, ak očkovaný človek daruje krv. Túto tému odborná diskusia tiež nepodchytila.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.

- Reklama -