streda, 30 novembra, 2022
1 C
Bratislava
ÚvodArénaPalestínčania odvolali výmenu milióna dávok vakcín s Izraelom

Palestínčania odvolali výmenu milióna dávok vakcín s Izraelom

Palestínska samospráva odvoláva dohodu s Izraelom o výmene milióna dávok vakcíny proti koronavírusu. Obe strany sa pôvodne dohodli, že Izrael poskytne Palestínčanom zhruba milión dávok vakcín od spoločnosti Pfizer, ktorým sa čoskoro skončí doba exspirácie, výmenou za podobný počet dávok, ktoré Palestínčania dostanú koncom tohto kalendárneho roka. Podľa samosprávy však dávky, ktoré Izrael už v piatok začal dodávať okupovanému Západnému brehu Jordánu, sú až príliš blízko exspirácii a nespĺňajú ich normy.

Palestínski predstavitelia v piatok čelili po dohode ostrej kritike na sociálnych médiách. Palestínčania ich obviňovali z toho, že prijali podpriemerné vakcíny, ktoré možno nebudú účinné.

Izraelu sa podarilo uskutočniť jednu z najúspešnejších vakcinačných stratégií na svete, čo umožnilo opätovné otvorenie podnikov, prevádzok a škôl. Tento týždeň izraelské úrady zrušili aj jedno z posledných zostávajúcich obmedzení – nosenie rúšok na verejnosti. Židovský štát však zároveň čelí kritike, že vakcíny neposkytuje 4,5-miliónovej palestínskej populácii na okupovanom Západnom brehu Jordánu a v Pásme Gazy.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -