sobota, 24 júla, 2021
18.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Lufthansa chce pred septembrovými voľbami splatiť miliardy eur zo štátnej pomoci

Lufthansa chce pred septembrovými voľbami splatiť miliardy eur zo štátnej pomoci

 Spoločnosť Lufthansa chce ešte pred parlamentnými voľbami, ktoré Nemecko čakajú koncom septembra, splatiť miliardy eur z programu štátnej pomoci na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu. Uviedol to v piatok generálny riaditeľ skupiny Carsten Spohr. Zhruba pred rokom nemecká vláda Lufthanse schválila záchranný balík v objeme deväť miliárd eur. Výmenou za pomoc štát v skupine prevzal 20-percentný podiel. Lufthansa je najväčší letecký prepravca v Nemecku. Súčasťou skupiny sú aj ďalšie aerolinky vrátane rakúskych Austrian Airlines a švajčiarskych Swiss.

„Boli sme jednou z prvých spoločností, ktorú zachránila nemecká vláda,“ uviedol Spohr. Ako dodal, „chceme byť tiež jednou z prvých spoločností, ktorá splatí peniaze (zo záchranného programu), dúfajme, že pred parlamentnými voľbami.“ Spoločnosť podľa neho smeruje k dosiahnutiu tohto cieľa.

Parlamentné voľby sú v Nemecku naplánované na 26. septembra. Výsledky rozhodnú o nástupcovi kancelárky Angely Merkelovej, ktorá sa nebude uchádzať o ďalší mandát.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -