Fico: Sme za zastavenie očkovania detí proti covid-19. Prezidentka sa hrá na agenta farmafiriem

0
Robert Fico, (Smer-SD) (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

Na prvom mieste je zdravie ľudí – vyhlásil Robert Fico (Smer-SD) s tým, že dnes niektorí poslanci Smer-SD podali návrh, aby parlament rokoval o uznesení, ktorým sme žiadali vládu, aby okamžite zastavila očkovanie detí vo veku 12 – 16 rokov.

“My sme do tohto uznesenia dali konštatovanie, že sú rôzne pochybnosti o dopadoch experimentálnych vakcín na zdravý vývin detí vo veku 12 – 16 rokov a rovnako sme pripustili, že tam, kde by to odborný lekár požadoval, lebo je to dôležité pre zdravie daného dieťaťa, takáto vakcinácia by mohla prebehnúť. Neviem to povedať inak, tak to poviem natvrdo, nám sa zdá, že k tomu, ako sa na agenta farmafiriem hrá prezidentka Slovenskej republiky a ďalší členovia vlády, tak sa dnes pridali aj poslanci koalície, lebo tento návrh doslova zhodili zo stola,” vyhlásil Fico.

Podľa Fica je dnes poradovník pomerne veľkého množstva detí, ktoré čakajú na očkovanie, pretože o tom rozhodli ich rodičia na základe lživej kampane, ale aj preto, že rodičom sa začína pripomínať: ak nedáte zaočkovať vlastné dieťa, môže byť vyraďované. Možno do školy budú môcť chodiť len tie deti, ktoré budú zaočkované.

“Vnímame vyhlásenia dôležitých organizácií, ktoré hovoria, že neodporúčajú očkovanie detí nad 12 rokov, lebo neexistujú žiadne dôkazy o tom, že je to zdravé a je to v poriadku a že nemôžu spôsobiť týmto deťom do života vážne problémy. Aj preto sme žiadali vládu Slovenskej republiky, aby všetkými možnými prostriedkami okamžite zastavila očkovanie detí od 12 do 16 rokov s výnimkou prípadov, kde to bude žiadať odborný lekár. Bol som v tom, že to je povinná procedurálna jazda v národnej rade a že poslanci, vrátane poslancov, ktorí majú deti v tomto veku, za tento návrh zahlasujú,“ uviedol Fico.

Tiež povedal, že má čím ďalej tým silnejší pocit, že vláda pracuje pre farmafirmy. Médiá žijú z reklamy týchto firiem a politici cítia podporu tých médií, ktoré berú peniaze od farmafiriem. SMER – SD ostro protestuje proti pokusom na deťoch experimentálnymi vakcínami, k pokusom, na ktoré neexistujú žiadne dôvody.

- Reklama -