štvrtok, 1 decembra, 2022
1.8 C
Bratislava
ÚvodArénaŠeliga: Idem zabojovať

Šeliga: Idem zabojovať

Mimo parlamentu dnes existuje viacero strán, ktoré robia dobrú robotu a majú šikovných ľudí. Skonštatoval to v diskusnej relácii Braňo Závodský naživo Rádia Expres koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) s tým, že medzi takéto strany patrí Spolu, KDH alebo Občianski demokrati Slovenska. Podľa Šeligu by strana Za ľudí mala s týmito subjektami spolupracovať na konkrétnych témach, pričom netreba hneď uzatvárať koalície.

„Erik Baláž (Spolu, pozn.) – perfektný v životnom prostredí, poďme viac spolupracovať. KDH hovorí o sociálnych veciach, poďme tam spolupracovať. Generál Macko (Občianski demokrati Slovenska, pozn.), výborný v bezpečnostných veciach, poďme sa rozprávať,” povedal Šeliga. S takejto spolupráce sa podľa neho postupne „môže niečo vygenerovať”, napríklad aj koalícia alebo spájanie.

Podľa Šeligu v súčasnosti existuje na jednej strane hegemón v podobe strán Smer-SD a Hlas – SD a na druhej strane v podobe OĽaNO. „Je dôležité rozprávať sa v stredovom priestore a hľadať alternatívu,” zdôraznil.

Pokiaľ ide o ambíciu kandidovať na šéfa Za ľudí, kľúčovou vecou je podľa Šeligu zvolanie snemu a férová súťaž. Vôľa uchádzať sa o post podľa vlastných slov vyplýva z podpory niektorých kolegov, z regiónov ako aj z frustrácie spojenej s aktuálnymi spormi v strane. „Tak som bol pred rozhodnutím – idem s tým niečo urobiť alebo kašlem na to. Tak som si povedal, idem zabojovať. Uvidíme, ako to bude,” dodal.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -