Heger: Koaliční poslanci parlamentu vyslovili ministrovi vnútra silnú podporu

1
predseda vlády SR Eduard Heger (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

Koaliční poslanci parlamentu vyslovili ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) silnú podporu. Po dnešnom hlasovaní v parlamente k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO). Zároveň sa poďakoval všetkým koaličným poslancom, ktorí hlasovali proti vysloveniu nedôvery Mikulcovi.

Minister vnútra v reakcii na to uviedol, že tieto dva dni boli pre neho náročné. „Poslancom opozície, ktorí zvolali túto mimoriadnu schôdzu totiž nešlo o fakty. Dnešné rozhodnutie parlamentu je však pre mňa ďalším záväzkom k tomu, aby som svoju prácu naďalej vykonával s najlepším vedomím a svedomím,” doplnil Mikulec.

„Vybavené. Parlament neodvolal Romana Mikulca. A Robert Fico dostal opäť nakladačku na schôdzi, ktorú sám vymyslel a zorganizoval,” napísal na sociálnej sieti podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel (OĽaNO).

Roman Mikulec (OĽaNO) zostáva ministrom vnútra. Za návrh na vyslovenie nedôvery totiž hlasovalo 53 zo 135 prítomných poslancov. Na odvolanie ministra z funkcie je pritom potrebná nadpolovičná väčšina všetkých členov zákonodarného orgánu, teda za sa musí vysloviť minimálne 76 z nich.

- Reklama -

1 komentár

  1. Zaujímavé, že mu koaličný poslanci dali plnú podporu, keď len 9 poslancov Za rodinu sa vzdali hlasovania

Comments are closed.