Sulík: Masové testovanie, úmrtia, je to veľmi smutná kapitola našej krajiny

1
Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba po zaočkovaní ministra hospodárstva SR prvou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech proti ochoreniu COVID-19 v priestoroch Národného futbalového štadióna v Bratislave. (Foto: SITA/Branislav Bibel)

Antigénové testovanie stálo Slovensko obrovské peniaze, jeho efekt je však podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka veľmi otázny. Predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita to uviedol po tom, ako v Bratislave dostal prvú dávku vakcíny. Pripomenul, že napriek masovému testovaniu sme v určitom období zaznamenali jeden z najvyšších počtov úmrtí. „Je to veľmi smutná kapitola našej krajiny,” povedal Sulík.

Naopak, očkovanie je podľa neho jedinou cestou, aby sa náš život po korone znormalizoval a nemali sme žiadne obmedzenia. „Myslím si, že mnoho krajín zavedie podmienku, respektíve alternatívou k testovaniu bude práve to, aby bol niekto zaočkovaný,” dodal a avizoval, že aj na Slovensku budú platiť pravidlá takéhoto typu. Zároveň vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať a pomohli tak na Slovensku vybudovať kolektívnu imunitu.

- Reklama -

1 komentár

Comments are closed.